Катальпа

 Родина Бігнонієві 

Рід Катальпа

Батьківщина – Північна Америка, 

Східна Азія


Назва походить з назви дерева мовою індіанців маскокі «kutuhlpa», що означає «крилата голова». В ареалі природного проживання його охрестили «деревом щастя», так як для місцевих жителів, ще з часів племені майя, воно стало не просто джерелом кисню, прикрасою саду і інгридієнтом для народних рецептів медицини, але й особливим символом, що несе віру, радість і тепло.
Це гермафродитна рослина. У теплу пору року представники роду обов’язково порадують ажурними ніжно-рожевими або персикового кольору квітами. Вони мають форму дзвіночка і яскравий приємний аромат. Досить корисні складові має насіння плоду, а саме олія елеостеаринової кислоти. Цікаво, що насіння майже на третину складається з цієї олії. Її широко використовують у виробництві будівельних матеріалів, найчастіше фарби і лаку. Плоди і листя катальпи можна застосовувати при ракових захворюваннях і проблемах з дихальними шляхами - це дасть чудовий результат і буквально поставить хворого на ноги. До складу насіння входять також ліпіди, білки, целюлоза. В Україні існує єдина катальпа, що охороняється законом - ботанічний пам’ятник  державного значення. Вона знаходиться у місті Чорткові на вулиці Шевченка і має особливу культурну цінність.
Деревину катальпи іноді використовують у виробництві гітар. Оскільки вона стійка до вологи, - з неї виготовляють меблі для сауни чи лазні, а також вуличні лавки, столики, гойдалки тощо.